MAZIARZ BLOG » Blog fotografa Błażeja Maziarza

Plener Ślubny w Berlinie | Sesje Plenerowe za Granicą

Dziś czas na prezentację zdjęć ślubnych wykonanych za naszą zachodnią granicą a mianowicie w stolicy Niemiec – Berlinie. Pan młody jestem fotografem ślubnym więc zna większość trójmiejskich miejsc plenerowych – ciężko w takim wypadku wymyślić coś oryginalnego. Pogoda w Polsce nie była sprzyjająca do sesji ślubnej – termometry pokazywały około 7 stopni. Praktycznie z dnia na dzień padła decyzja „Jedziemy na plener do Berlina”.

Stolica Niemiec przywitała nas pięknym słońcem i temperaturą dwukrotnie większą niż w Polsce. Zapraszam do obejrzenia fotografii z pleneru Karoliny i Adama.

plener ślubny w BerliniePotsdamer Platz Berlinfotografie ślubne Berlin

Trzy pierwsze zdjęcia zostały wykonane na Placu Poczdamskim (niem. Potsdamer Platz). Kolejnym miejscem plenerowym w Berlinie była Brama Brandenburska (niem. Brandenburger Tor).

Hochzeitsfotos BerlinBrama BrandenburskaHochzeitsfotograf Berlin

Następnym miejscem gdzie wykonywaliśmy w Berlinie fotografie ślubne było nieczynne już lotnisko Berlin Tempelhof (niem. Flughafen Tempelhof) – kiedyś tętniące życiem, dziś opuszczony budynek.

Berlin Tempelhoffotograf ślubny Berlinplenery ślubne za granicąsesja zdjęciowa w Berliniefotografie ślubne Berlin

Kolejne trzy zdjęcia ślubne zostały wykonane też w Berlinie :-) Wiele osób kojarzy je z bardziej tropikalnymi klimatami.

Hochzeitsfotos Berlinplener ślubny NiemcyHochzeitsfotograf Berlin

Pogoda przez cały plener dopisywała, świeciło słońce i było około 14 stopni na plusie. Turystyczne centrum Berlina nie jest bardzo rozległe dzięki czemu w czasie całego pleneru poruszaliśmy się pieszo.

plenery ślubne w Niemczechfotograf BerlinHochzeit im Freien Berlinplener ślubny Berlin

W Berlinie na każdym kroku można zobaczyć nowoczesne budynki – bardzo lubię robić zdjęcia w nimi w tle.

nowoczesne budynki BerlinaHochzeit im Freienzdjęcia ślubne Berlin

Odwiedziliśmy też główny dworzec kolejowy w Berlinie (HBF Berlin Hauptbahnhof). Mimo powszechnej opinii o niemieckiej dyscyplinie i rygorze w żadnym z miejsc nie było problemu z wykonaniem zdjęć ślubnych.

Berlin Hauptbahnhoffotograf na ślub w Berliniesesja zdjęciowa w Niemczechślub w Niemczechfotograf na ślub za granicązdjęcia ślubne Niemcyplener za granicą

W następnym wpisie na blogu zaprezentuję kilka zdjęć z nocnego pleneru ślubnego Karoliny i Adama w Berlinie.

Zachęcam wszystkie pary młode do wykonywania plenerów ślubny za granicą. Dzięki takiej sesji będziecie posiadać w swoim albumie oryginalne fotografie ślubne, które na pewno zrobią wrażenie i wyróżnią się na tle fotografii Waszych znajomych. Szczególnie warto wykonać sesję plenerową za granicą gdy w Polsce pogoda nie nadaje się już na komfortowy plener ślubny na zewnątrz, a na przekład w Rzymie jest 20 stopni na plusie :-).

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany ani udostępniany Wymagane pola są zaznaczone *

*

*