MAZIARZ BLOG » Blog fotografa Błażeja Maziarza

Sesja na terminalu kontenerowym | Fotografia reklamowa Gdynia | Fotograf reklamowy Gdynia

Sesję dla fińskiej firmy zajmującej się wytwarzaniem przeróżnych rzeczy ze stali wykonywałem ponad rok temu ale dopiero dziś trafiłem w internecie na wydanie gazety firmowej ,w której znajduje się artykuł ilustrowany zdjęciami mojego autorstwa.

Fotografia reklamowa była wykonywana zimą na terenie terminala kontenerowego BTC w Gdyni. Tematem zdjęć był dzień pracy operatora suwnicy kontenerowej służącej do układania kontenerów, kabina w której pracuje operator jest produkowana przez firmę dla której wykonywałem zlecenie.

Tego dnia było bardzo zimno ale na szczęście świeciło słońce. Nigdy nie byłem w kabinie suwnicy, zupełnie inaczej to wszystko sobie wyobrażałem patrząc z dołu. Po pierwsze jest tam naprawdę wysoko i żeby się tam dostać trzeba pokonać wiele schodów i drabinek a po drugie strasznie mocno buja i suwnicowy nie ma na to wpływu, każde zatrzymanie to bujanie przez kilkanaście sekund… błędnik wariuje, dodatkowo operując suwnicą siedzimy w powietrzu bo pod nami w celu lepszej widoczności mamy szyby – dziwne wrażenie.

Gdy jedziemy z podniesionym kontenerem wrażenia jeszcze ciekawsze szczególnie gdy się zatrzymamy i suwnica buja się razem z ładunkiem jak wahadło, dodatkowo trzeba patrzeć pod koła żeby w nic ani w nikogo nie wjechać oraz pilnować toru jazdy bo suwnica nie jest na torach a na oponach. Reasumując jest to ciężka i odpowiedzialna robota. Poniżej artykuł ,w którym wykorzystano zdjęcia mojego autorstwa.

undefined

undefined

undefined

Przy okazji pragnę podziękować Panu Markowi Szyller z firmy BCT (Bałtycki Terminal Kontenerowy) za pomoc przy realizacji zlecenia oraz Jarosławowi Barra za perfekcyjne pozowanie. Przy zleceniu towarzyszyła mi korespondentka Pilvikki Kause, która przeprowadzała wywiad z operatorem i jest autorką tekstu w artykule.

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany ani udostępniany Wymagane pola są zaznaczone *

*

*